
21.02.2025
Nøsted& AS utvider produktporteføljen med innovative løfteløsninger fra Ganterud AB
Nøsted& AS, en ledende norsk produsent av kjetting, løfteutstyr og traktorredskaper, kunngjør i dag et spennende samarbeid med svenske Ganterud AB. Dette partnerskapet innebærer at Nøsted& AS utvider sin produktportefølje med Ganteruds avanserte løftesystemer, som nå vil bli solgt under merkevaren FRAM. Samarbeidet styrker selskapets posisjon innen effektive og sikre løfteløsninger.

Ganterud AB, basert i Karlstad, Sverige, er kjent for å utvikle og levere pålitelige og innovative løftesystemer som forenkler materialhåndtering og forbedrer lønnsomheten. Deres produktutvalg inkluderer blant annet Ganterud L5 Pro, L12 Pro og L20-3 Pro, som er designet for løfting, nivellering og rotasjon av tunge objekter med høy presisjon og sikkerhet. Disse systemene er utstyrt med funksjoner som fjernstyrt frigjøring av kjettinghjul og automatisk nivellering.
"Vi er begeistret over å kunne tilby Ganteruds innovative løftesystemer til våre kunder," sier Erik Abrahamsen, Key Account Manager på FRAM. "Dette samarbeidet gjør det mulig for oss å utvide vårt produktsortiment og tilby enda flere løsninger som sikrer mennesker og verdier, samt forenkler arbeidsdagen. Vi tror at disse produktene vil være til stor nytte innen bygg og anlegg, så vel som produksjonsindustrien og energisektoren."
Nøsted& AS, etablert i 1939 i Mandal, har en lang historie med å utvikle, designe og produsere varige produkter og løsninger under merkevarene TRYGG, IGLAND og FRAM. Selskapet er kjent for hjulkjetting til skogs- og anleggsmaskiner, løftekjetting og komponenter til offshoreindustrien, samt traktorredskaper for skog- og landbruk. Med dette nye samarbeidet styrker Nøsted& AS sin posisjon som en totalleverandør av løfteutstyr og relaterte tjenester.
For mer informasjon om de nye produktene og samarbeidet med Ganterud AB, vennligst besøk FRAM på www.nosted.com eller kontakt FRAM direkte.