Klimaprodukter AS
Forsiden Om Ny Teknikk Messer og utstillinger Leder Artikkelarkiv Stilling ledig Papirutgaven Kontakt oss  Tips redaksjonen
   IKT - elektronikk
   Bygg - anlegg
   Energi
   HMS
   Kurs - konf.- utdanning
   Transport - logistikk
   Shipping - offshore
   Maskin - verksted
   Næringsmidler
   Teknikk og Trender
   Hytteliv - fritid
   Interiør
   Mediainformasjon 2010
Ny Teknikk nr. 06/7-10
\"\"
 
Nå kommer Norges første elektriske SUV
( 30.06.2010 )

Det er Kontroll Elektro AS, avd. Nofuel.no som skal importere den nye elbilen til Norge, Qashqai EV200.

– Vi er veldig spent på mottagelsen, men etter en annonse før påske har vi hatt daglige henvendelser fra folk som er interesserte i Quashqai-bilen. Vi tror det er et godt marked for denne typen elbiler, sier salgssjef Stian Sandlie i Nofuel.no, som regner med å selge 200 Qashqai i året.

Qashqai EV200 har en rekkevidde på opptil 250 km ved blandet kjøring. Toppfarten er 130 km/t. Som den vanlige Qashqai-modellen har også elbilutgaven fem dører, et 860 liters bagasjerom, panorama glasstak og plass til fem personer.

For ytterligere informasjon om Qashqai EV200 gå inn på http://www.nofuel.no/el-biler/qashqai-ev-pro eller ta kontakt med Stian Sandlie på tlf.: 924 67 000 eller e-post: stian@nofuel.no

 

[ Tilbake ]   Tips en vennTips   Utskriftsvennlig versjon av denne artikkelenUtskrift   Last ned som PDFPDF 

Din MAskin AS

Hammar Maskin AB



LPG Norge AS

Cinderella

Empack As

Lademetall AS

Color Line

Kvina Offshore AS

Intek AS

OB WIIK AS

Vela AS

Nnorner AS

PMK Technologies AS

Ricoh Norge AS

TIDSSKRIFT FOR NY TEKNOLOGI OG TEKNIKK